Św. Jan Bosko

(Rozpoczyna się 22 stycznia)

 

 

Źródło: Nowenna i modlitwy do błogosławionego księdza Jana Bosko 1932

 

 

DZIEŃ PIERWSZY

(22 stycznia)

 

 

Błogosławiony Sługo Boży, wierny wykonawco Rozkazu Pana Chrystusowego: „A który cię prosi, — daj mu” (Mat. V, 42), dobrotliwym wejrzeniem racz ogarnąć wszystkie potrzeby i troski moje, a zarazem wyjednaj mi u Boskiego swego Mistrza prawdziwą miłość bliźniego, bym wpatrując się w Twój przykład, nigdy obok cierpiących nie przeszedł obojętnie, ale zawsze wsparł ich modlitwą, współczuciem i wedle mej możności potrzebną pomocą. Amen.

 

Każdego dnia Nowenny:

 

Ratuj mnie, Błogosławiony Janie! Przez tkliwość Twego serca dla wszelkiej niedoli ludzkiej, oraz przez Twą miłość dla Maryi Wspomożycielki i bezgraniczną ufność w Jej pomoc, która Cię nigdy nie zawiodła, błagam: Błogosławiony Sługo Boży, Janie, uproś mi u Serca Jezusowego za przyczyną Najświętszej Wspomożycielki Wiernych Łaskę N. (wymienić prośbę).

O Maryo, Ucieczko grzesznych, Pocieszyciel ko strapionych, Wspomożenie wiernych — przyczyń się za nami!

Ojcze nasz, Zdrowaś Marya, Chwała Ojcu i Witaj Królowo — ku czci Maryi Wspomożycielki, jak to polecał Bł. Ksiądz Bosko.

V. Módl się za nami, Błogosławiony Janie Bosko.

R. Abyśmy się stali godnymi Obietnic Chrystusa Pana.

V. Módlmy się: Panie nasz, Jezu Chryste, Który w tkliwości Serca Swego wołałeś: Dopuśćcie dziatkom przyjść do Mnie, albowiem tych jest Królestwo Niebieskie”, użycz nam, kornie Cię prosimy, za przyczyną Twego Wybranego Sługi, Błogosławionego Jana Bosko, abyśmy cenę dusz ludzkich, a zwłaszcza młodzieży zrozumiawszy, dla ich zbawienia skutecznie pracować umieli i sobie przez to nagrodę w Rajskich Przybytkach zapewnili. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

R. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© salveregina.pl 2024