Św. Jan Bosko

NOWENNA DO ŚW. JANA BOSKO

(Rozpoczyna się 22 stycznia)

 

 

Źródło: Nowenna i modlitwy do błogosławionego księdza Jana Bosko 1932

 

 

DZIEŃ DRUGI.

(23 stycznia)

 

 

Błogosławiony Sługo Boży, który całym życiem swoim, pełnym męstwa w walkach, niestrudzonej wytrwałości w pracy i hartu ducha w przeciwnościach dałeś świadectwo, iż należysz do tych, o których Pan Jezus mówił: „Wszelki, który słucha Słów Moich i czyni je, będzie przypodobamy mężowi mądremu, który zbudował dom swój na opoce” (Mat. VII, 24), błagam Cię: uproś mi głębokie zrozumienie tej Prawdy, że życie Chrześcijanina nie może ograniczać się tylko do powierzchownego wypełniania praktyk religijnych, ale w każdej okoliczności i w każdej chwili musi być podporządkowane Prawu Bożemu. Amen.

 

Każdego dnia Nowenny:

 

Ratuj mnie, Błogosławiony Janie! Przez tkliwość Twego Serca dla wszelkiej niedoli ludzkiej, oraz przez Twą Miłość dla Maryi Wspomożycielki i bezgraniczną ufność w Jej Pomoc, która Cię nigdy nie zawiodła, błagam: Błogosławiony Sługo Boży, Janie, uproś mi u Serca Jezusowego za przyczyną Najświętszej Wspomożycielki Wiernych Łaskę N. (wymienić prośbę).

O Maryo, Ucieczko grzesznych, Pocieszycielko strapionych, Wspomożenie wiernych — przyczyń się za nami!

Ojcze nasz, Zdrowaś Marya, Chwała Ojcu i Witaj Królowo — ku czci Maryi Wspomożycielki, jak to polecał Bł. Ksiądz Bosko.

V. Módl się za nami, Błogosławiony Janie Bosko.

R. Abyśmy się stali godnymi Obietnic Chrystusa Pana.

V. Módlmy się: Panie nasz, Jezu Chryste, Który w tkliwości Serca Swego wołałeś: Dopuśćcie dziatkom przyjść do Mnie, albowiem tych jest Królestwo Niebieskie”, użycz nam, kornie Cię prosimy, za przyczyną Twego Wybranego Sługi, Błogosławionego Jana Bosko, abyśmy cenę dusz ludzkich, a zwłaszcza młodzieży zrozumiawszy, dla ich zbawienia skutecznie pracować umieli i sobie przez to nagrodę w Rajskich Przybytkach zapewnili. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

R. Amen.

 

 

 

© salveregina.pl 2023

Newsletter

Otrzymaj za darmo: Niezbędnik modlitewny za dusze czyśćcowe.
Jeśli chcesz otrzymywać żywoty świętych, codzienne rozmyślania, modlitwy za dusze czyśćcowe, nowenny przed świętami, wypełnij poniższy formularz.
Zaznacz: *
Regulamin *